SKUPINA PRO RODIČE

PSYCHOTERAPEUTICKÁ SKUPINA PRO RODIČE

Psychoterapeutickou skupinu pro rodiče vede Mgr. Alexandra Kecová, akce je součástí projektu Sdílené radosti a strasti škol III, akci zaštiťuje realizační tým projektu města Český Brod. První tři setkání jsou otevřená pro kohokoli, stačí pouze přijít, poté se skupina uzavře pro vážené zájemce. Setkání jsou ZDARMA.

Proč psychoterapeutická? Protože ve skupině se bude pracovat metodami zaměřenými na sebepoznání a seberozvoj. Nebude se jednat o skupinu edukativní (takhle když se to dělá, jsou děti takové), ale spíš zaměřenou na otázky – co mě vede k tomu, že se takhle chovám a jak se pak chovají děti? Chci to? Co vlastně chci pro sebe? Pro partnera? Pro děti?

Proč skupina? Protože při individuální práci se setkává jen terapeut a rodič. Skupina nám přináší obrovské možnosti modelování různých situací a také velmi cenných postřehů a vhledů od ostatních. Skupina také slouží jako jakási laboratoř pro zkoumání našich vztahů. Proto by měla mít skupina stabilní složení členů.

Proč pro rodiče? Protože to, jak my se cítíme a jak rozumíme sami sobě je klíčem k tomu, jak se cítí s námi nejen naše děti. A také proto, že rodiče často prožívají podobné výzvy a stavějí se k nim různě. Proto je fajn se setkat a vzájemně se inspirovat.

Bližší informace naleznete v letáku psychoter. skupina pro rodiče